gaza
04 خرداد 1402 - 15:01

آمریکا، بزرگترین هکر و امپراطوری دزدان دریایی است

سخنگوی وزارت خارجه چین با رد ادعاها درباره عملیات هکرهای چینی علیه زیرساخت‌های آمریکا

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین انتشار برخی گزارش‌ها درباره اقدام هکرهای چینی علیه زیرساخت‌های آمریکا را تکذیب و تأکید کرد انتشار این ادعاها هدفمند است.

وی دراین‌باره گفت: واشنگتن در حال انتشار اخبار جعلی درباره ادعای اقدام هکرهای چینی علیه زیرساخت‌های آمریکاست، اما این ادعاها این واقعیت را تغییر نخواهد داد که ایالات متحده یک امپراتوری هکری و دزدان دریایی است. این ادعاها را هم‌زمان آژانس امنیت ملی آمریکا و نهادهای مشابه در بریتانیا، استرالیا، کانادا و نیوزلند منتشر کرده‌اند.

مائونینگ همچنین افزود: این کار آشکارا یک اقدام جمعی ائتلاف «پنج چشم» برای انتشار اطلاعات نادرست است و تحت هدایت و منافع ژئوپلیتیکی ایالات متحده انجام می شود.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه چین«همانطور که همه ما میدانیم، اتحاد پنج چشم بزرگترین سازمان اطلاعاتی در جهان است و آژانس امنیت ملی ایالات متحده بزرگترین سازمان هکری در جهان است. اینکه آنها به طور مشترک اطلاعات جعلی را منتشر می کنند به خودی خود مضحک است. شرکت‌های مختلف مانند مایکروسافت در توزیع چنین گزارش‌هایی دست دارند و این نشان می‌دهد که ایالات متحده در تلاش برای گسترش کانال‌های انتشار اطلاعات نادرست است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237787