gaza
28 فروردین 1402 - 18:55

شفافیت آرای نمایندگان در انتظار نهایی شدن در مجمع تشخیص است

روابط عمومی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شفافیت آرای نمایندگان در قانون شفافیت قوای سه‌گانه به تصویب رسیده است و با تایید شورای نگهبان و در انتظار نهایی شدن، در مجمع تشخیص مصلحت نظام است.

به گزارش خبرگزاری مهر، در پی برخی مباحث مطرح شده درباره شفافیت آرای نمایندگان از جمله بیان دغدغه‌های ذاکر اهل بیت (ع) حاج محمود کریمی، روابط عمومی مجلس شورای اسلامی درباره سامانه دسترسی به آرا نمایندگان داوطلب و آخرین وضعیت طرح شفافیت قوای سه‌گانه در مجمع تشخیص مصلحت نظام اطلاعیه‌ای صادر کرد.

متن اطلاعیه روابط عمومی مجلس شورای اسلامی درباره شفافیت آرای نمایندگان داوطلب و بررسی طرح شفافیت قوای سه‌گانه در مجمع تشخیص مصلحت نظام به شرح زیر است:

درپی بیان دغدغه‌های ذاکر اهل بیت، حاج محمود کریمی درباره شفافیت آرا، ضمن استقبال از بیان این مطالبه که مطالبه بسیاری از نیروهای متدین و انقلابی نیز هست، شایسته است توضیح داده شود، شفافیت آرای نمایندگان با رأی بیش از دوسوم نمایندگان مجلس در قانون شفافیت قوای سه‌گانه به تصویب رسیده است و شورای محترم نگهبان نیز آن را تأیید کرده و بیش از ۳ ماه است که در انتظار نهایی شدن، در مجمع تشخیص مصلحت نظام است که امید است با بیان مطالباتی که صورت گرفته، هر چه زودتر توسط این مجمع نهایی شود.

همچنین با توجه به تأخیر در اعلام نظر مجمع تشخیص مصلحت، نمایندگان مجلس تا نهایی شدن قانون، به صورت داوطلبانه آرا خود را در سایت رسمی مجلس به نشانی (trvotes.parliran.ir) شفاف کرده‌اند که توسط مردم شریف ایران قابل مشاهده است و تا این لحظه بیش از ۱۶۰ نماینده به سامانه شفافیت داوطلبانه آرا پیوسته‌اند و این تعداد همچنان در حال افزایش است.

به گزارش فارس، شب گذشته محمود کریمی مداح اهل بیت علیهم‌السلام انتقادات صریحی خطاب به نمایندگان مجلس درباره چرایی اجرا نشدن طرح شفافیت آرا مطرح کرده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1155800