gaza
02 خرداد 1402 - 12:20

ثبت نام آزمون اختصاصی دکتری دانشگاه معارف اسلامی آغاز شد

شرایط و ضوابط، تاریخ و نحوه ثبت‌نام در آزمون ورودی اختصاصی دکتری سال ۱۴۰۲ دانشگاه معارف اسلامی اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه معارف اسلامی وابسته به نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها برای نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۳ ـ ۱۴۰۲ (ترم بهمن ۱۴۰۲) از طریق آزمون ورودی اختصاصی دکتری از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه‌های علمیه) در رشته‌های زیر در دوره روزانه (تحصیل رایگان) دانشجو می‌پذیرد:

ردیف عنوان رشته جنسیت پذیرش دوره
مدرسی معارف قرآن و حدیث برادران و خواهران روزانه
مدرسی مبانی نظری اسلام برادران و خواهران روزانه
مدرسی انقلاب اسلامی برادران و خواهران روزانه
مدرسی اخلاق اسلامی برادران و خواهران روزانه
مدرسی تاریخ و فرهنگ و تمدن اسلامی برادران و خواهران روزانه

شرایط متقاضیان

الف) عمومی

۱. داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران.

۲. حداکثر سن۴۰ سال؛ متولدین بعد از ۱ بهمن ۱۳۶۲ (مدت زمان خدمت سربازی (معافیت، محاسبه نمی‌گردد) و حضور در جبهه به سقف سنی افزوده می‌شود).

تبصره: اعضاء رسمی هیأت علمی گروه‌های معارف اسلامی و اساتید حق‌التدریس گروه‌های معارف اسلامی به شرط داشتن گواهینامه تدریس ۳ ساله از معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی (مشروط بر اینکه در ۲ ترم گذشته تدریس مجاز داشته باشند) از داشتن شرط سنی، مستثنی می‌باشند.

۳. التزام عملی به اسلام، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴. نداشتن سوء‌پیشینه کیفری، سوابق سوء اخلاقی، سیاسی و عقیدتی به تشخیص مراجع ذی‌صلاح.

۵. نداشتن منع قانونی برای ادامه تحصیل از نظر مراجع ذی‌صلاح همچون اداره نظام وظیفه و… .

۶. توانایی جسمی و روحی لازم جهت تدریس در دانشگاه، متناسب با رشته انتخابی.

۷. عدم استخدام در ارگان‌ها و یا سازمان‌های دولتی.

۸. دارا بودن شرایط عمومی مدرسی معارف اسلامی با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی و گزینش نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها (احراز این شرایط پس از قبولی در آزمون کتبی، از طریق مصاحبه و… صورت خواهد گرفت).

ب) اختصاصی

۱. دارا بودن یکی از مدارک تحصیلی ذیل:

یک. دانشنامه کارشناسی‌ارشد مدرسی معارف اسلامی.

دو. سطح سه حوزۀ علمیه مورد تأیید مرکز مدیریت حوزۀ علمیه قم.

سه. گواهی خبرگان بدون مدرک (مرتبه مربی) مورد تأیید مراجع ذی‌صلاح.

چهار. دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه دارای سطح ۲ همراه با مدرک کارشناسی‌ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متناسب با رشته‌های پنجگانه مدرسی معارف اسلامی به تشخیص دانشگاه.

پنج. دانش‌آموختگان حوزه‌های علمیه دارای گواهی اتمام کفایتین (پایه ۱۰ کتبی) همراه با مدرک کارشناسی‌ارشد مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، متناسب با رشته‌های پنجگانه مدرسی معارف اسلامی به تشخیص دانشگاه.

شش. داشتن دانشنامه کارشناسی‌ارشد برای متقاضیان اعضاء هیأت علمی رسمی قطعی یا رسمی آزمایشی گروه‌های معارف اسلامی دانشگاه‌ها با تأیید معاونت آموزشی و پژوهشی استادان و دروس معارف اسلامی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها.

۲. قبولی در آزمون کتبی و مصاحبه شفاهی.

۳. سپردن تعهد محضری به دانشگاه پس از قبولی در آزمون، مبنی بر خدمت (برابر با مدت زمان تحصیل)، در یکی از گروه‌های معارف اسلامی یا نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها.

تذکر: داوطلبان تا ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ برای ارائه اصل مدارک تحصیلی فرصت دارند.

نکات و توصیه‌های مهم

زمان ثبت‌نام: ۲ خرداد ۱۴۰۲ لغایت ۲۲ خرداد ۱۴۰۲.

لازم است متقاضیان در بازه زمانی ثبت‌نام برای ثبت‌نام اینترنتی به سامانه پذیرش دانشگاه معارف اسلامی در سایت دانشگاه به آدرس www.maaref.ac.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اینترنتی اقدام کنند. داوطلبان فقط در بازه زمانی ثبت‌نام می‌توانند نسبت به مشاهده یا ویرایش اطلاعات ثبت‌نامی خود اقدام کنند. ارائه مدارک، بعد از قبولی در آزمون ورودی الزامی است و در حین ثبت‌نام، مدرکی از داوطلب اخذ نمی شود.

کارت ورود به جلسه آزمون، روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه ۲۵، ۲۶ و ۲۷ مهر ۱۴۰۲ به صورت اینترنتی توزیع خواهد شد. تاریخ برگزاری آزمون روز جمعه مورخ ۲۸ مهر ۱۴۰۲ خواهد بود.

محل برگزاری آزمون در شهر قم است که نشانی دقیق آن در روز توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون، به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. متقاضیان برای اطلاع بیشتر به اینجا مراجعه کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1232982