gaza
29 اردیبهشت 1402 - 15:18

امریکا در طول تاریخ هیچگاه به وعده‌های خود عمل نکرده است/ سوم خرداد، جزو روزهای افتخار ملی کشور است

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امریکا در طول تاریخ هیچگاه به وعده‌های خود عمل نکرده است، گفت: این آمریکا بود که روابطش را با ایران قطع کرد و در مذاکرات هسته‌ای هم ما به همه تعهدات عمل کردیم ولی طرف مقابل خلف وعده کرد و این نشان داد که اعتماد به آمریکا عقلانی نیست.

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان زنجان ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه‌ شهر زنجان به اول خرداد سالروز قطع رابطه ایران و آمریکا اشاره کرد و اظهار کرد: ما با هیچ کشوری سر جنگ نداریم، البته به غیر از رژیم صهیونیستی که آن را به رسمیت نمی‌شناسیم.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه امریکا در طول تاریخ هیچگاه به وعده‌های خود عمل نکرده است و این موضوعی است که بعضی‌ها آگاه و متوجه نیستند اما تاریخ حقیقت مسئله را روشن کرد، افزود: این آمریکا بود که روابطش را با ایران قطع کرد و در مذاکرات هسته‌ای هم ما به همه تعهدات عمل کردیم ولی طرف مقابل خلف وعده کرد و این نشان داد که اعتماد به آمریکا عقلانی نیست.

وی به سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر اشاره و تصریح کرد: در برابر دشمن دو انتخاب تسلیم و یا  مقاومت وجود دارد که هر کدام از انتخاب‌ها هزینه‌های خود را دارد اما باید بدانیم که هزینه تسلیم سنگین‌تر و ننگین‌تر است.

آیت‌الله خاتمی ادامه داد: سوم خرداد، جزو روزهای غرور و افتخار تاریخ ملی کشور محسوب می‌شود که رزمندگان غیور که برخی از آن‌ها هم زنجانی بودند با اقتدار جلوی دشمن ایستادگی کردند و در واقع این روز، روز مقاومت و پیروزی بود.

امام جمعه زنجان با اشاره به فشار دشمنان از راه تحریم و محاصره اقتصادی و تهدید به حمله نظامی، افزود: به گفته مقام معظم رهبری این مملکت و مردم دست‌هایشان را به علامت تسلیم مقابل دشمن بالا نمی‌برند و مصداق بارز این مسئله را در ۸ سال دفاع مقدس دیدیم.

وی با بیان اینکه گروه ۸۶ نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ۷۰ هزار کیلومتر در دنیا را گشت زد، افزود: فرمانده دریایی ارتش روسیه بعد این اقتدار گفت، فقط یک کشور ابرقدرت می‌تواند چنین اقدامی را انجام دهد و نتایج این استقامت و مقاومت است.

آیت‌الله خاتمی به اول ماه ذیقعده و آغاز دهه کرامت اشاره کرد و افزود: انسان اگر در مسیر کرامت قرار گیرد می‌تواند به بهترین مخلوقات تبدیل شود و در دهه کرامت می‌توانیم حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه(س) را به عنوان الگو قرار دهیم و الگو قرار دادن آنها مسیر حرکت ما را مشخص می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با اشاره به قرار گرفتن در آستانه روز ۳۰ اردیبهشت‌ماه که روز ملی جمعیت‌ نامگذاری شده است،  اظهار کرد: جمعیت همواره یکی از مسائل مهم یک مملکت است و با توجه به نظر کارشناسان، در حال حاضر ایران با بحران جمعیت مواجه شده است.

وی با تاکید بر لزوم اهمیت وجود نیروی انسانی جوان، پرانرژی، سازنده، اثرگذار و خلاق در کشور افزود: صاحب‌نظران جمعیت می‌گویند ادامه دادن روند فعلی جمعیت، باعث خواهد شد بیش از ۳۰ درصد از جمعیت، ناتوان و از کارافتاده شوند.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه کاهش جمعیت جوان کشور به‌منزله کاهش نیروی انسانی محرک و علمی همچنین فرهنگی و خلاق جامعه است، تصریح کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی، جزو ضروریات امروز جامعه است.

پایان پیام/73004

منبع: فارس
شناسه خبر: 1223024