gaza
22 فروردین 1402 - 08:12

نجات جان ۸ شهروند گرگانی در حریق مجتمع مسکونی

گرگان- رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از نجات جان هشت شهروند در حادثه حریق مجتمع مسکونی در این شهر خبرداد.

به گزارش خبرنگار مهر، موسی الرضا صفری شامگاه دوشنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: حوالی ساعت ۲۰:۴۸ دوشنبه، طی تماس تلفنی شهروندان، گزارش حریق منزل مسکونی اعلام شد و به دلیل تماس های تلفنی مکرر شهروندان و اعلام محبوس شدن ساکنان در منزل، بلافاصله با هماهنگی ستاد فرماندهی عملیاتی سه تیم مجهز اطفا حریق از ایستگاه های شماره یک، دو و سه به محل حادثه در قدس هشتم اعزام شدند.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان ادامه داد: علت حادثه حریق خودرو ۲۰۶ بوده که درون پارکینگ مجتمع مسکونی پارک شده و به دلیل نشت بنزین حریق گسترش می یابد و حرارت و دود از طریق راه پله به تمامی قسمت‌های ساختمان سرایت می کند.

صفری افزود: بلافاصله با حضور تیم های عملیاتی در محل حادثه اقدام به عملیات اطفا و همزمان جستجو و نجات شهروندان کردند و پس از موفقیت در اطفا حریق خودرو مذکور خودرو را به بیرون از ساختمان کشانده و ساکنان مجتمع که در میان دود محبوس شده بودند را نجات دادند.

وی بیان کرد: هشت نفر از شهروندان که به دلیل استنشاق دود و استرس دچار مصدومیت شده بودند برای بررسی پزشکی تحویل عوامل اورژانس شدند که هفت نفر به صورت سرپایی درمان و تنها یک نفر به بیمارستان منتقل شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گرگان از شهروندان درخواست کرد که حتماً در پارکینگ ها و طبقات مجتمع های مسکونی خاموش کننده های دستی مناسب نصب کرده و طرز کار با آنها را آموزش ببینید و برای افزایش ایمنی در برابر حریق در ورودی راه پله ها دودبند نصب کنند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1140360